همه چیز راجع به پلمپ دفاتر تجاری

همه چیز راجع به پلمپ دفاتر تجاری

پلمپ دفاتر تجاری چیست و چگونه باید انجام شود؟

دفاتر پلمپ باید قبل از اینکه مطلبی در آن نوشته شود توسط اداره ثبت پلمپ شوند. این دفاتر شامل دفتر روزنامه، ‌دفتر کل،‌ دفتر دارایی و دفتر کپیه یا اندیکس هستند. برای جلوگیری از تقلب و وارد کردن اطلاعات غلط از این کار استفاده می‌شود. دفاتر مذکور قبل از اینکه چیزی در آن‌ها نوشته شود توسط اداره ثبت امضا می‎‌شوند.

چه کسانی باید پلمپ دفاتر انجام بدهند؟

هر شخصی که فعالیت اقتصادی انجام می‌دهد الزاما نیازی به پلمپ کردن دفاتر ندارد. اما شرکت‌ها، موسسات غیرتجاری، صاحبان اصناف و اشخاص حقیقی که ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی هستند باید سالانه درخواست پلمب دفتر بدهند.

در این بین تفاوتی ندارد که شرکت در طول سال فعالیتی داشته یا بدون فعالیت بوده است. در هر صورت در مهلت تعیین شده باید درخواست پلمب را بدهد. اگر از جمله شرکت‌های بدون فعالیت باشد، پس از پایان سال مالی باید دفاتر خود را به‌صورت سفید و کاملا خالی به اداره  مالیات تحویل دهد.

برای ثبت دفاتر تجاری باید چه اقدامی انجام دهیم؟

در ابتدا برای ثبت درخواست و ثبت دفاتر پلمپ  با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها و ورود به بخش ثبت پلمپ دفاتر تجاری شرکت ها می باشد . موسسین شرکت ها با در دست داشتن و ارائه مدارک مورد نظر به سایت مراجعه کرده و مراحل پیچیده ثبت دفاتر را انجام می دهند .

بهترین روش مراجعه به موسسه متخصص ثبتی و حقوقی نواندیشان موج چهارم و در اختیار گذاشتن مدارک و مجوزهای لازم به کارشناسان ثبتی خیال خود را از صحیح و به موقع انجام شدن امور آسوده خواهید کرد و تنها با یکبار مراجعه به موسسه کارهای ثبت دفاتر را به سرانجام خواهید رساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!